Zaproszenie do składania ofert w zapytaniu cenowym (Opracowanie dokumentacji technicznej na montaż instalacji kolektorów słonecznych na terenie Gminy Nurzec-Stacja)
Nurzec-Stacja, dnia 30.11.2016r.
RRG.6222.1.2016
Zaproszenie
do składania ofert w zapytaniu cenowym
na wykonanie zamówienia, którego wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości
30 000 EURO
1. Zamawiający: Gmina Nurzec-Stacja ul. Żerczycka 33, 17-330 Nurzec-Stacja, tel. /85/ 657 50 78, fax /85/ 657 50 63, www.nurzec-stacja.eu
2. Przedmiot zamówienia: Opracowanie dokumentacji technicznej na montaż instalacji kolektorów słonecznych na terenie Gminy Nurzec-Stacja
Gmina Nurzec-Stacja zaprasza do złożenia oferty cenowej na opracowanie dokumentacji technicznej niezbędnej do uzyskania dofinansowania w ramach projektu pn.: Zielone technologie w gospodarstwach domowych – OZE współfinansowanego w ramach działania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletu dokumentacji grupowej dla instalacji OZE, których moc energii słonecznej mieści się w zakresie do 2 MWe/MWth. Instalacje OZE, jakie wystąpią w dokumentacji: kolektory słoneczne.
Na podstawie ankiet otrzymanych od mieszkańców Zamawiający szacuje, iż instalacje kolektorów słonecznych zostaną zlokalizowane na ok. 150 budynkach mieszkalnych (dopuszcza się możliwość zwiększenia ilości w ramach przedmiotowej usługi o 5%).
Dokumentacja techniczna winna obejmować w szczególności montaż urządzeń na budynkach mieszkalnych wraz z włączeniem ich do wewnętrznej instalacji wodnej i elektrycznej budynków prywatnych zlokalizowanych na terenie gminy Nurzec-Stacja. Wykaz właścicieli nieruchomości zostanie przekazany na etapie podpisania umowy na wykonanie dokumentacji technicznej. Instalacje kolektorów słonecznych należy pogrupować w pakiety w zależności od ich mocy i usytuowania (dach, ściana budynku, na gruncie). Dla każdego pakietu należy przygotować dokumentację techniczną .
Na podstawie pozyskanych informacji od właścicieli budynków mieszkalnych i sporządzonych projektów Wykonawca zobowiązany jest obliczyć efekt ekologiczny jaki będzie uzyskany po wdrożeniu projektu.
Wykonawca zobowiązany będzie do bezpośrednich kontaktów z Zamawiającym poprzez udział w spotkaniach roboczych w siedzibie Zamawiającego co najmniej raz w tygodniu, na których Wykonawca będzie przedstawiał postęp prac projektowych. Wykonawca poniesie wszelkie koszty związane z udziałem w tych spotkaniach.
Ilość wzorcowych projektów zostanie określona po przeprowadzeniu wizji lokalnych i przedstawieniu propozycji Zamawiającemu. Do każdej instalacji należy przeprowadzić wizję lokalną potwierdzoną protokołem uzgodnień podpisanym z właścicielem nieruchomości. Na etapie sporządzania dokumentacji projektowej Wykonawca przedstawi i uzgodni z Zamawiającym podstawowe parametry projektowanych urządzeń.
Dokumentacja projektowa powinna zawierać:
1. Projekt budowlano-wykonawczy
- pełny opis wraz z wszystkimi obliczeniami niezbędnymi do wykonania instalacji.
- rysunek/schemat technologiczny instalacji
- rysunek/rzut usytuowania kolektorów słonecznych
- w przypadku montażu kolektorów słonecznych na gruncie rysunki dodatkowych
konstrukcji wsporczych wraz z ich posadowieniem.
- w przypadku montażu kolektorów słonecznych na dachach Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia oceny wytrzymałości konstrukcji dachu i sporządzenia stosownej notatki wraz z czytelnym podpisem właściciela budynku.
- wytyczne dotyczące przygotowania przez użytkownika pomieszczeń potrzebnych do montażu urządzeń.
Dopuszcza się montaż kolektorów słonecznych w 3 wariantach (grupy konstrukcyjne):
- Montaż kolektorów słonecznych na dachu (kąt idealny 45°)
- Montaż kolektorów słonecznych na elewacji budynku.
- Montaż kolektorów słonecznych na konstrukcjach wolnostojących, montowanych na gruncie.
W skład podstawowego wyposażenia instalacji solarnych wchodzą co najmniej:
- kolektory słoneczne,
- zestawy połączeniowe kolektorów,
- uchwyty montażowe oraz konstrukcje wsporcze dla właściwego wariantu,
- podgrzewacz pojemnościowy ciepłej wody użytkowej,
- anoda tytanowa w każdym podgrzewaczu c.w.u.,
- grupa pompowa instalacji kolektorów słonecznych,
- zawór bezpieczeństwa obiegu solarnego,
- zawór bezpieczeństwa obiegu c.w.u,
- naczynie wzbiorcze przeponowe obiegu solarnego,
- naczynie wzbiorcze przeponowe obiegu c.w.u.,
- sterownik z armaturą kontrolno-pomiarową oraz automatyką,
- zawór termostatyczny c.w.u (antyoparzeniowy),
- reduktor ciśnienia wody zimnej wraz z manometrem,
- inne elementy umożliwiające prawidłowe działanie instalacji (rury łączące kolektory z podgrzewaczem, otulina w osłonie, zestaw przyłączeniowy podgrzewacza, płyn solarny -35°C).
- armatura,
- rurociągi wraz z izolacjami.
Opcja dodatkowa (możliwość kosztów niekwalifikowanych):
- pompa ładująca zasobnik (obieg górnej wężownicy) wraz z armaturą (zawory odcinające, zawór zwrotny, filtr)
- w przypadku braku instalacji c.o. – grzałka elektryczna.
Uwaga: należy zaprojektować podgrzewacze pojemnościowe ciepłej wody użytkowej o wymiarach pozwalających na ich wniesienie i ustawienie w pomieszczeniu bez konieczności ingerencji w budynek.
Podana ilość projektowanych instalacji kolektorów słonecznych ustalona została na podstawie złożonych ankiet – wstępnej deklaracji uczestnictwa w projekcie i może ona ulec zmianie:
1. zmniejszeniu z powodu m.in.:
- rezygnacji mieszkańca z udziału w projekcie,
- braku możliwości technicznych lokalizacji (np. zbyt mała powierzchnia dachu, dach pokryty eternitem, niewłaściwe pochylenie dachu, itp.)
- braku zgody mieszkańca na proponowaną lokalizację instalacji,
- niespełnienie przez przyszłego użytkownika (mieszkańca) wymagań formalnych postawionych przez Zamawiającego.
2. Zwiększeniu w wyniku przystąpienia do projektu innych mieszkańców.
O ewentualnych zmianach Zamawiający będzie na bieżąco informował wykonawcę.
Zamawiający przekaże Wykonawcy:
- Wykaz lokalizacji,
- Ankiety wstępnej deklaracji uczestnictwa w projekcie złożone przez uczestników projektu.
Pozostałe materiały niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia zapewnia wykonawca.
W ramach zamówienia wykonawca jest zobowiązany uzyskać w imieniu zamawiającego (jeżeli będą konieczne) wszystkie niezbędne decyzje, uzgodnienia, zezwolenia, opinie służące prawidłowemu sporządzeniu dokumentacji technicznej.
Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z zasadami wiedzy technicznej oraz przepisami regulującymi przedmiotową problematykę.
Wykonawca zobowiązany będzie do odpowiedzi na pytania związane z dokumentacją techniczną kierowane do zamawiającego przez wykonawców biorących udział w postępowaniu na roboty budowlane prowadzone na podstawie tejże dokumentacji.
Wraz z chwilą przekazania dokumentacji technicznej, zamawiający – bez konieczności uiszczenia dodatkowego wynagrodzenia – nabywa prawa autorskie do całości dokumentacji w rozumieniu art. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych /Dz .U. z 2006r. Nr 90 poz. 631 z późn. zm./.
W dokumentacji technicznej wykonawca nie może wskazywać znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba, że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i nie można opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”.
Dokumentację projektową należy dostarczyć Zamawiającemu w 3 egzemplarzach. Natomiast protokoły z uzgodnień z właścicielem nieruchomości w 1 egz.
Wykonawca dostarczy rysunki i pozostałe dokumenty wchodzące w zakres dokumentacji projektowej w znormalizowanym rozmiarze – format A4 i jego wielokrotność.
Wymagania dotyczące wersji elektronicznej:
Projekt powinien być przekazywany na nośniku CD lub DVD
Opis techniczny i rysunki – plik w formacie *.pdf
Kompozycja, rozmiar i podział na arkusze musi być identyczny z papierowymi odpowiednikami.
Należy wykonać dokumentacje wzorcowe z podziałem na lokalizację i ilość kolektorów.
3. Warunki udziału w postępowaniu:
1.Udział w postępowaniu mogą wziąć wykonawcy, którzy spełniają niżej wymienione warunki, tj.:
- posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień,
- posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Wykonawca winien dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia w tym co najmniej 1 osobą, która będzie uczestniczyć w realizacji zamówienia posiadająca uprawnienia do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, z co najmniej 3 letnim doświadczeniem zawodowym na stanowisku projektanta w powyżej określonym zakresie oraz zaprojektowanymi co najmniej 50 szt. instalacjami kolektorów słonecznych.
4. Termin realizacji zamówienia – 45 dni od daty podpisania umowy.
5. Opis sposobu przygotowania oferty:
1. Ofertę należy przygotować na załączonym formularzu ofertowym (zał. Nr 1), ponadto należy dołączyć aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2. Oferta winna być podpisana przez osobę/osoby uprawnione do występowania w obrocie prawnym w imieniu Wykonawcy, przy czym podpisy winny być czytelne lub opisane imiennymi pieczątkami.
3. W przypadku wyboru wykonawcy zadania – zawiadomienie o wyborze oferty zostanie przesłane faksem lub pocztą elektroniczną oraz zamieszczone na stronie Zamawiającego.
4. Wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty ponosi Wykonawca.
5. Ofertę należy złożyć w formie oryginały, natomiast pozostałe dokumenty mogą być składane w formie oryginału bądź kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę.
6. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
7. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od oferentów wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
6. Kryterium wyboru oferty – najkorzystniejsza cena – 100%
Cenę oferty należy podać w PLN. Musi ona uwzględniać wszystkie wymagania Zamawiającego określone w niniejszym zapytaniu oraz obejmować wszelkie koszty, jakie poniesie Wykonawca z tytułu należytego wykonania przedmiotu zamówienia.
7. Miejsce oraz termin składania ofert:
Oferta winna być dostarczona/ przesłana do Urzędu Gminy Nurzec-Stacja ul. Żerczycka 33, 17-330 Nurzec-Stacja do dnia 20.12.2016r. do godz. 12.00. w zamkniętej kopercie i oznaczonej w następujący sposób: „Oferta na opracowanie dokumentacji technicznej na montaż kolektorów słonecznych na terenie gminy Nurzec-Stacja.”
8. Dodatkowe Informacje:
1. Dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie Zamawiającego tj. Urząd Gminy Nurzec-Stacja ul. Żerczycka 33, 17-330 Nurzec-Stacja pok. nr 9 lub pod nr tel. /85/ 657 50 78 w. 34.
2. Dopuszcza się zmiany umowy w następujących przypadkach:
1) gdy zaistnieje niemożliwa do przewidzenia w momencie zawarcia umowy okoliczność prawna, ekonomiczna, lub techniczna, za którą żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności, skutkująca brakiem możliwości należytego wykonania umowy.
2) nieprzewidziane okoliczności niezależne od stron umowy powodujące przerwę w wykonywaniu umowy, przy czym powody tej przerwy muszą być potwierdzone odpowiednim protokołem.
W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionej wyżej, termin okresu przewidzianego na zakończenie usługi może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, o czas niezbędny do zakończenia wykonywania jej przedmiotu w sposób należyty, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności.
Metryka strony